Nejlevnější nové byty a rodinné domy v Praze, v Brně a jejich okolí
Otevírací doba
pondělí - pátek, 830 - 1600
257 289 311

Byty v Praze zdražují povinná garážová stání až o 300 tisíc Kč

Ceny pražských bytů prodražuje vyhláška* o povinných garážových stáních. Každé z nich stojí v průměru 250 až 300 tisíc na jednu bytovou jednotku. Developeři kteří staví už za hranicí hlavního města, mají díky tomu velkou konkurenční výhodu, protože se na ně vyhláška už nevztahuje – a mohou parkovací stání zřídit libovolně, tedy i na povrchu v okolí domu. Díky tomu dokážou nabízet byty podstatně levněji.

Díky levnějšímu řešení parkování i díky nižším cenám pozemků podle Jana Koubíka, marketingového manažera společnosti BEMETT, a.s. stojí byty v okresech Praha-východ a Praha-západ až o 20 % méně, než byty v sousedních městských čtvrtích Prahy. Toto srovnání vynikne například při porovnání dvou od sebe jen 6 km vzdálených lokalit Písnice vs. Jesenice:

Lidé šetří na úpravách nových bytů, hodnota klientských změn klesla o 45 %

Zájemci o nové byty letos šetří více, než v předchozích letech. Hodnota klientských změn, tedy nadstandardních úprav v bytových projektech, se v roce 2011 pohybovala kolem 23 tisíc Kč, zatímco v roce 2010 to bylo v průměru 42 tisíc Kč. To znamená meziroční pokles o 45 %.* Předběžné zkušenosti z počátku letošního roku pak potvrzují pokračování a další prohlubování tohoto trendu, uvedl marketingový manažer společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík.

„Zatímco ještě v roce 2010 si dvě třetiny zákazníků v rámci klientských změn v bytech objednávaly i rozsáhlejší stavební změny, jako je třeba změna dispozice pokojů, loni bylo těchto zákazníků už jen 48 %,“ konstatoval Jan Koubík. Stále více zákazníků tak podle něj zůstává jen u drobných úprav, mění tedy pouze obklady, dlažby, podlahové krytiny, nanejvýš ještě interiérové dveře.

Letošní ceny nových bytů dočasně udržíme také v roce 2012, a to i přes vyšší sazbu DPH

Nezvýšené ceny roku 2011 zachová i pro leden a únor 2012 developerská společnost BEMETT, a.s. „Zvýšené DPH zatím nepromítneme do žádného z našich čtyř rozestavěných projektů v pražském i brněnském regionu,“ konstatoval marketingový manažer společnosti Jan Koubík. Důvodem je podle něj snaha zůstat nejlevnějším developerem na trhu.

„Cílová skupina kupující ty nejlevnější nové byty na trhu v ceně do 32 tisíc Kč za m2 bude od ledna citelně zasažena zdražením energií a potravin, proto se dočasně pokusíme pokrýt zvýšení DPH na bydlení z našich již tak nízkých marží,“ upřesnil Jan Koubík.

BEMETT: Chystané zvýšení DPH podpořilo poptávku po levných bytech

Chystané zvýšení DPH podpořilo letos na podzim poptávku po levných bytech. „V září jsme prodali o 26 % bytů více a v říjnu zatím o 34 % více bytů než ve stejném období loňského roku,“ uvedl marketingový manažer společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík.

„Byty v nejnižší cenové kategorii do 35 tisíc Kč za m2 budou lednovým zvýšením DPH zřejmě postihnuty více, než dražší projekty, u kterých mají developeři větší manévrovací prostor díky vyšším maržím,“ podotknul Jan Koubík. I proto je podle něj letos na podzim patrné oživení poptávky hlavně u nejprodávanějších startovacích bytů v ceně kolem 1,5 milionu, které od ledna podraží přibližně o 60 tisíc Kč. „Urychleně jsme tedy v posledních týdnech dokončili kolaudaci dalších 120 levných bytů v Brně-Slatině i Jesenici u Prahy,“ dodal zástupce firmy BEMETT, která se dlouhodobě specializuje na nejdostupnější nové bydlení.

BEMETT a HypoAsistent: Hypotéky v Brně jsou o 30 % nižší než v Praze

Průměrná výše hypoték u nejlevnějších bytů v pražském regionu činí 1,69 mil. Kč, u nejlevnějších bytů v Brně ale jen 1,18 mil Kč, tedy o 30 % méně.

Vyplývá to z dnes zveřejněného srovnání devepolerské společnosti BEMETT a.s. a partnerské společnosti HypoAsistent které se v obou největších tuzemských aglomeracích zaměřují na výstavbu a financování nových bytů v té nejnižší cenové kategorii.

BEMETT: Nejlevnější nové byty v Brně úspěšně prošly kolaudací

Nejlevnější bytový projekt v Brně úspěšně prošel kolaudací. Majitelé bytů v bytových objektech A a B se tak mohou začít stěhovat. „Většina bytů již byla rozprodána před kolaudací, na doprodej posledních bytů nyní nabízíme výraznou slevu 5 %,“ uvedl Jan Koubík, marketingový manažer společnosti BEMETT a.s.

Pro zájemce o “super levné“ nové byty v ceně už od 29 tisíc Kč za m2 otevřel developer vzorový byt, kde se mohou všichni zájemci přesvědčit, že nízká cena vůbec nemusí být vykoupena úsporami v kvalitě. „Naše byty v Brně stavěla renomovaná stavební společnost VCES a na financování se podílela Komerční banka,“ připomněl Jan Koubík.

Nejlevnější nové byty v Praze a okolí se začínají prodávat v Jinočanech

Dosud nejlevnější projekt v Jesenici je překonán o 2 tisíce Kč za m²!

Nejlevnější byty v Praze a okolí s cenou od 31 tis. Kč / m² v úterý 18.1.2011 uvedla do prodeje developerská společnost BEMETT, a.s. Bytový komplex Jinočany u Prahy II - lokalita "Jih" se nachází v těsném sousedství Prahy 5 v blízkosti stanice metra Zličín. Výstavba nových bytů vyroste v klidné lokalitě nedaleko centra obce.

Výstavba bytů v Jesenici startuje další etapou projektu “V Roháči“

U výstavby dalších třech objektů (domy C, E a F) v Jesenici u Prahy v rámci projektu “V Roháči“s celkem 64 levnými startovacími byty bylo dnes dokončeno druhé nadzemní podlaží. Zároveň byla uvedena do prodeje v pořadí již III.etapa projektu (dalších 52 bytů), jejíž výstavba začne ještě letos na podzim. Ve stejném projektu budou v říjnu letošního roku kolaudovány hned tři bytové domy z první etapy, jejichž výstavba začala v loňském roce.

Kdo dnes kupuje nové byty?

Podle průzkumu, který společně připravila developerská společnost BEMETT a HypoAsistent, společnost zabývající se hypotečním poradenstvím v oblasti nemovitostí, jsou to především mladí lidé do 35 let.

Dokončených rezidenčních projektů nebo luxusních novostaveb je dnes na našem trhu nespočet. Zákazníci si tak mohou vybírat z desítek volných bytů v těchto projektech a proto většina z nich ještě stále vyčkává a spekuluje nad dalším vývojem jejich cen. Naopak levných projektů startovacího bydlení nebo rodinných domů za přijatelnou cenu není na trhu mnoho.

Nejlevnější nové byty v Brně bude financovat KB

Na financování nejlevnějších nových bytů v Brně, které v městské čtvrti Slatina staví společnost BEMETT a.s., se bude podílet Komerční banka.

„Po dokončení jednání o developerském úvěru došlo 30. 6. 2010 k samotnému podpisu smlouvy mezi Komerční bankou a holdingem BEMETT. Zároveň s tím také probíhá samotná výstavba celého bytového komplexu, kterou pro nás realizuje stavební společnost VCES. Tyto nové byty dnes patří k nejlevnějším na brněnském trhu, což bylo hlavním cílem naší firmy,“ říká Jan Koubík, marketingový manažer společnosti BEMETT a.s.

Developeři hledají další cesty, jak stavět levněji

Developerská společnost BEMETT, a.s. zabývající se výstavbou levného startovacího bydlení určeného především mladým rodinám se neustále snaží své projekty inovovat a optimalizovat tak, aby zákazníkům byla schopna nabídnout vždy tu nejlepší možnou cenu v daném regionu. Za tímto účelem loni BEMETT ve spolupráci s Fakultou stavební VUT v Brně pracoval na vývoji nákladově úsporného bytového domu v souladu se současnými požadavky a trendy moderního bydlení. Realizace na sebe nenechá dlouho čekat.

Současná situace nahrává projektům levnějšího bydlení

Developerská společnost BEMETT, a.s. se rozhodla pokračovat v modelu nabízet nejlevnější bydlení v regionu. V minulých letech se jí tak dařilo prodávat veškeré byty v projektech do dvou měsíců od kolaudace. V nejbližších dnech bude zahájen nový projekt Brno - Slatina. V této východní části Brna vznikne v první etapě 38 bytů ve velikostech od 1 + kk po 3 + kk o výměře 26 - 73 m2.

Apartmán na našich horách - dobře investované peníze

Letošní sezona potvrzuje trend obliby pronájmů ubytování na našich horách. Zájem je především o ubytování v nově budovaných horských apartmánech. Koupě takového apartmánu k jeho dalšímu pronájmu tak zůstává jednou z poměrně výhodných a nízkorizikových investic. Potvrzují to zkušenosti společnosti BEMETT, a.s., která již tři roky zajišťuje správu a pronájem apartmánů v Ramzové na Jesenicku.

1 2 3 4

Hledáte nejlevnější nízkoenergetický řadový rodinný dům se solárním ohřevem TUV, nebo tepelným čerpadlem? Nabízíme vám ho již od 5,1 mil. Kč a to včetně pozemku a DPH. Domy již v základním provedení splňují náročná kritéria pro nízkoenergetickou stavbu a obsahují nadstandardní zateplovací systém celé stavby. Co se týče energetické náročnosti řadí se tyto rodinné domy do kategorie B - energeticky úsporná stavba.

U společnosti BEMETT naleznete širokou nabídku vhodných lokalit pro vaše nové bydlení. Nejlevnější nové byty 1+kk, 2+kk, 3+kk a 4+kk v Praze a okolí stavíme v lokalitách Praha 8 – Bohnice a Chýně u Prahy. Nízkoenergetické řadové rodinné domy 4+kk a 5+kk využívající tepelné čerpadlo zase v lokalitách Rudná u Prahy, Chýně u Prahy a Buštěhrad.