Nejlevnější nové byty a řadové rodinné domy v Praze, v Brně a jejich okolí
Otevírací doba
pondělí - pátek, 830 - 1730
257 289 311

Velké nové byty s plochou nad 80 m² jsou letos prodejné jen se slevou

Zatímco malých nových bytů je momentálně na trhu nedostatek, velké byty nad 80 m² jsou letos prodejné jen obtížně. „O velké bytové jednotky teď jednoduše není zájem, téměř nikdo je kvůli současné nejisté ekonomické situaci nekupuje."

"Naopak malé a levné byty 2+kk jsou nyní v pražských i brněnských projektech velmi rychle vyprodané, protože na jejich hypoteční splátky pořád dosáhnou i rodiny s průměrným příjmem,“ uvedl marketingový manažer developerské společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík.

Velké byty se v developerských projektech dlouhodobě prodávaly obtížněji, letos ale po nich musí developeři podpořit poptávku i za pomocí výrazných slev ve výši 5 % až 10 %. Nový byt o rozměru 95 m² v Jinočanech na Praze-západ tak díky slevě přijde na 3,040 mil. Kč včetně DPH, sklepa, balkónu a parkovacího stání.

I přes jednoznačný přesun zájmu k menším bytům nadále developeři s velkými byty počítají, aby nevyklidili tržní prostor konkurenci. „Percentuální poměr velkých bytů ovšem stále snižujeme, v současnosti pod 10 % celkové podlahové plochy nových bytových projektů,“ konstatoval Jan Koubík.

Podíl nově dokončených bytů v pražském regionu podle rozlohy:

rok dokončení název projektu byty do 50 m² byty 50 m² až 80 m² byty nad 80 m²
2008 Praha 9 - Vinoř 28 % 49 % 23 %
2010 Jesenice u Prahy 41 % 48 % 11 %
2012 Jinočany u Prahy 30 % 61 % 9 %
 
Zdroj: BEMETT a.s., www.vasebyty.czKontakt pro média:
Jan Koubík, marketing manager
BEMETT, a.s.
tel.: 257 289 310
mobil: 731 156 559
email: koubik@vasebyty.cz

O společnosti:
Developerská společnost BEMETT a.s. se zaměřuje na výstavbu levných „startovacích“ bytů a domů již od roku 2000. Za tu dobu postavila více než 1200 bytových jednotek v pražském a brněnském regionu a také na horách. V současnosti nabízí nové byty v šesti lokalitách.

Více informací na stránkách:
www.vasebyty.cz a www.bydlenibrno.cz

Soubory ke stažení:
2012-09-18-velke-nove-byty-s-plochou-nad-80m2-jsou-letos-prodejne-jen-se-slevou.pdf
2012-09-18-velke-nove-byty-s-plochou-nad-80m2-jsou-letos-prodejne-jen-se-slevou.doc

BEMETT v rámci s svých vybraných obytných souborů nabízí podnikatelům a drobným živnostníkům volné nebytové (obchodní nebo kancelářské) prostory pro jejich podnikání. Komerční prostor je možné si přímo zakoupit, nebo dlouhodobě pronajmout. V současné době nabízíme tyto prostory v lokalitách Praha 10 - Kolovraty, Jesenice u Prahy a Rudná u Prahy.

BEMETT staví všechny své byty nebo řadové rodinné domy, tak aby byl jejich budoucí provoz co nejúspornější. Bytové projekty opatřené průkazem energetické náročnosti budovy třídy C jsou pro nás standardem. Nicméně některé nově realizované projekty mají již energetický štítek B - energeticky úsporná stavba. U řadových rodinných domů jsou standardem energetické štítky B, nebo dokonce u některých projektů A - mimořádně úsporná stavba.