Nejlevnější nové byty a rodinné domy v Praze, v Brně a jejich okolí
Otevírací doba
pondělí - pátek, 830 - 1600
257 289 311

Nejčastěji žádané úpravy bytů před koupí

zdroj: Novinky.cz
http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/392518-nejcasteji-zadane-upravy-bytu-pred-koupi.html


Při koupi bytu v novostavbě se mnoho klientů pídí po možnostech dodatečných úprav, které by odrazily jejich konkrétní potřeby. Developeři jim v některých případech vycházejí vstříc. Spousta lidí však o této možnosti neví. Pojďme si proto ukázat, jaké byty se prodávají nejčastěji a jaké adaptace jsou nejžádanější.

Dnes se na českém trhu nejvíce prodávají byty v kategorii 2+kk (do 55 m2), které slouží jako startovací byty pro jednotlivce i mladé rodiny, tak i jako byty na investice a též tzv. „na stáří“.

„Díky růstu ekonomiky, nízkým úrokovým sazbám a díky tomu, že se rodiny stále častěji stěhují do větších bytů, roste v posledních letech i počet prodaných bytů s dispozicí 4+kk, respektive obecně bytů do 120 m2,“ říká David Jirušek ze společnosti Finep.

„Standardní provedení našich bytů je řešeno v drtivé většině výrobky od tuzemských značek a dodavatelů. Klient má vždy možnost v rámci standardu (bez toho, aby to mělo jakýkoliv vliv na cenu bytu) vybírat ze tří dekorů obkladů, dlažeb, podlah, obložkových zárubní, dveří atd. Každý byt / dům je vybaven tak, že se klient po dodání vlastní kuchyňské linky, kterou naše společnost nedodává, může defacto ihned nastěhovat a v bytě bydlet. Z jeho strany tak stačí nastěhovat si nábytek a osadit osvětlení bytu dle jeho vlastního vkusu,“ upřesňuje Jan Koubík, manažer developerské společnosti Bemett.

Patrně nejčastěji upravovanou místností jsou koupelny. Zde noví majitelé požadují změny související s elektroinstalacemi (hlavně se zásuvkami) a také chtějí posunout či změnit zařizovací předměty.

Žádané jsou rovněž změny obkladů a dlažby, nahrazení vany sprchou a obecně výměna koupelnové sanity (umyvadla, toaletní mísy atd.).

Kvalita za doplatek

Pokud si zákazník vybere dražší vybavení, než je ve standardu, rozdíl pochopitelně doplatí, ale obvykle se jedná jen o několik tisíc korun, které tvoří jen nepatrný zlomek ceny celého bytu.

Také v ostatních částech bytu představují právě zásuvky, spínače, eventuálně rozvaděče nejčastěji pozměňované prvky. Novým majitelům obvykle nevyhovuje jejich umístění nebo počet. Žádané je přidání pojistek na sušičku, případně doplnění žaluzií o elektromotorek a veškeré práce a úpravy s tím spojené.

O něco nákladnější je pak změna příček v bytě, zde se klientské změny většinou pohybují v řádu desítek tisíc. Další často požadovanou úpravou je výměna, posun, změna povrchu nebo čím dál častěji i vyšší bezpečnostní třída vstupních dveří.

Bez pozornosti rovněž nezůstávají interiérové dveře a zárubně. I ty si klienti někdy nechávají vyměnit. Podle zkušeností Jana Koubíka z Bemettu ale většina zájemců o nový byt zůstane jen u levnější změny obkladů, dlažby a případně i podlahové krytiny.

Vždy je pak podle Davida Jiruška úspornější žádat úpravy ještě před začátkem stavby bytového domu, kdy lze některé z nich provést rovnou, bez tzv. vícenákladů, které by jinak hradil klient. I v případě, že se požadované změny bez vícenákladů neobejdou, je opět výhodnější hlásit a požadovat jejich provedení předem, kdy jejich cena bude citelně nižší, než při koupi již hotového domu a bytu.http://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/392518-nejcasteji-zadane-upravy-bytu-pred-koupi.html

Na realitním trhu působíme již 23 let. Patříme mezi přední české developery specializující se na výstavbu NEJLEVNĚJŠÍCH NOVÝCH BYTŮ a NÍZKOENERGETICKÝCH ŘADOVÝCH RODINNÝCH DOMŮ. Za dobu naší existence jsme zkolaudovali a novým klientům předali více než 3600 bytových jednotek, horských apartmánů, rodinných domů a pozemků. Díky našim dlouholetým zkušenostem v oblasti startovacího bydlení jsme Vám schopni nabídnout vždy cenově nejdostupnější bydlení v Praze, Brně a jejich příměstských lokalitách - s dobrou dopravní dostupností, nejen pro mladou generaci.

U společnosti BEMETT naleznete širokou nabídku vhodných lokalit pro vaše nové bydlení. Nejlevnější nové byty 1+kk, 2+kk, 3+kk a 4+kk v Praze a okolí stavíme v lokalitách Praha 8 – Bohnice, Unhošť a Chýně u Prahy. Nízkoenergetické řadové rodinné domy 4+kk a 5+kk využívající tepelné čerpadlo zase v lokalitách Rudná u Prahy, Chýně u Prahy a Nučicích u Prahy.