Nejlevnější nové byty a řadové rodinné domy v Praze, v Brně a jejich okolí
Otevírací doba
pondělí - pátek, 830 - 1600
257 289 311

DPH za pozemky prodražila nové byty méně, než se čekalo

Rok 2014 bude přát levným startovacím bytům v ceně okolo 35 tis. Kč za m²

DPH ve výši 15 %, která se od 1. ledna 2014 nově platí i za pozemky, zatím nevede k tak razantnímu zdražení bydlení, jak se očekávalo. „Ceny nových bytů jsme zvýšili od 1.ledna 2014 v průměru jen o necelé jedno procento. A například u nízkoenergetických řadových rodinných domů v Drahelčicích ponecháváme cenu stejnou, bez jakéhokoliv navýšení,“ uvedl manažer developerské společnosti BEMETT Jan Koubík. Cenově nejstabilnější podle něj bude v roce 2014 právě segment nejlevnějších, tzv. startovacích bytů, tedy v cenové kategorii okolo 35 tis.Kč za m².

Stabilní poptávku po levných nových bytech předpovídá i ředitel společnosti HypoAsistent Pavel Bultas: „V tomto roce očekáváme mírný růst sazeb počátkem roku a jejich ustálení ve druhém kvartálu. Celkově ale předpokládáme, že se udrží relativně stabilní nízké úrokové sazby po celý budoucí rok.“ To podle něj umožní dosáhnout na hypotéku i klientele kupující startovací byty, u kterých je případný růst hypotečních sazeb vnímán mnohem citlivěji, než v dražších segmentech.

„Developeři, kteří dosud levné startovací byty ve své nabídce neměli, je urychleně staví, protože tento segment zůstane v roce 2014 atraktivní,“ doplnil Pavel Bultas.Více informací o developerské společnosti BEMETT a.s. naleznete na
www.vasebyty.cz a www.bydlenibrno.cz

Kontakt pro média:
Jan Koubík, marketing manager
BEMETT, a.s.
tel.: 257 289 310
mobil: 731 156 559
email: koubik@vasebyty.cz

Soubory ke stažení:
2014-01-07-dph_za_pozemky_prodrazila_nove_byty_mene_nez_se_cekalo.pdf
2014-01-07-dph_za_pozemky_prodrazila_nove_byty_mene_nez_se_cekalo.doc

Naše společnost hledá nové pozemky vhodné pro výstavbu bytů a rodinných domů v Praze, Brně a přilehlém okolí. Kompletní infrastruktura, dobrá občanská vybavenost a dopravní dostupnost výhodou. Majitelům nabízíme jak přímé odkoupení jejich pozemku, tak výměnu pozemku za byt, či rodinný dům z naší nabídky. Uvítáme nabídku prodeje větších pozemkových celků.

Naše společnost hledá nové pozemky vhodné pro výstavbu bytů a rodinných domů v Brně a přilehlém okolí. Kompletní infrastruktura, dobrá občanská vybavenost a dopravní dostupnost výhodou. Majitelům nabízíme jak přímé odkoupení jejich pozemku, tak výměnu pozemku za byt, či rodinný dům z naší nabídky. Uvítáme nabídku prodeje větších pozemkových celků.