Nejlevnější nové byty a rodinné domy v Praze, v Brně a jejich okolí
Otevírací doba
pondělí - pátek, 830 - 1600
257 289 311

V Praze jsou nejprodávanější nové byty 2+kk, v Brně jen 1+kk. Jejich ceny letos neporostou

Zatímco v Praze byly v roce 2014 nejžádanější a nejprodávanější byty 2+kk, v Brně jen 1+kk. Vyplývá to z analýzy developerské společnosti BEMETT a.s., která staví startovací byty v obou největších městech České republiky.

„Důvodem je větší ochota Pražanů si brát hypotéku, v segmentu levného bydlení jí v roce 2014 financovali v průměru 95 % ceny bytu, zatímco Brňané jen 83 %,“ uvedl marketingový manažer developerské společnosti BEMETT a.s. Jan Koubík. Dalším důvodem rozdílu mezi oběma městy je podle něj vyšší využívání pražských bytů k vlastnímu bydlení, zatímco v Brně roste zájem kupovat byty jako investici, a k tomu se lépe hodí právě menší bytové jednotky.

V roce 2015 bude podle Koubíka pokračovat trend zmenšování plochy bytů, a to nejen pokojů, ale i společných prostor domů. Další pokles se letos podle něj bude týkat i klientských změn, tedy individuálních změn oproti projektu. „Zatímco v roce 2004 činily klientské změny u průměrného startovacího bytu cca 80 tisíc Kč, v roce 2014 už jen 19 tis. Kč a letos to bude ještě méně,“ uvedl Jan Koubík. Zákazníci jsou podle něj ochotní navíc připlatit jen za lepší obkladačky nebo materiál podlahových krytin, naopak téměř vymizely požadavky na celkovou změnu dispozice bytů.

Ceny nových bytů v nejlevnější cenové kategorii letos neporostou, růst prodejů v tomto segmentu odhaduje BEMETT na nejméně 5 %.Více informací o developerské společnosti BEMETT a.s. naleznete na
www.vasebyty.cz a www.bydlenibrno.cz

Kontakt pro média:
Jan Koubík, marketing manager
BEMETT, a.s.
tel.: 257 289 310
mobil: 731 156 559
email: koubik@vasebyty.cz

Soubory ke stažení:
2015-01-07-v-praze-jsou-nejprodavanejsi-nove-byty-2kk-v-brne-jen-1kk.pdf
2015-01-07-v-praze-jsou-nejprodavanejsi-nove-byty-2kk-v-brne-jen-1kk.docx

U společnosti BEMETT naleznete širokou nabídku vhodných lokalit pro vaše nové bydlení. Nejlevnější nové byty 1+kk, 2+kk, 3+kk a 4+kk v Praze a okolí stavíme v lokalitách Praha 8 – Bohnice a Chýně u Prahy. Nízkoenergetické řadové rodinné domy 4+kk a 5+kk využívající tepelné čerpadlo zase v lokalitách Rudná u Prahy, Chýně u Prahy a Buštěhrad.

Naše společnost hledá nové pozemky vhodné pro výstavbu bytů a rodinných domů v Brně a přilehlém okolí. Kompletní infrastruktura, dobrá občanská vybavenost a dopravní dostupnost výhodou. Majitelům nabízíme jak přímé odkoupení jejich pozemku, tak výměnu pozemku za byt, či rodinný dům z naší nabídky. Uvítáme nabídku prodeje větších pozemkových celků.